Авто

Криміналісти зламали бортовий комп’ютер електрокара Tesla

Автопілот

Фахівці з Нідерландського інституту судової експертизи (NFI) зуміли зламати систему зберігання даних в бортовому комп’ютері електрокара Tesla Model S, щоб отримати доступ до інформації, яка збирається численними датчиками в процесі руху і зберігається в пам’яті протягом року. Слідчі з’ясували, що машина записує інформацію про швидкість руху, положення педалі акселератора, вугіллі повороту рульового колеса і роботі гальм.

Відомо, що електрокари Tesla записують безліч даних з бортових камер і сенсорів, щоб використовувати їх для самонавчання фірмової системи автономного водіння Full Self-Driving.

Читайте також:  BMW 7-Series нового покоління отримає автопілот третього рівня

Ці дані також представляють цінність для фахівців, що займаються розслідуваннями дорожньо-транспортних пригод. Нідерландські криміналісти працювали над з’ясуванням причин аварії за участю електромобіля Tesla Model S, в яку врізався інший автомобіль.

Власник Тесли стверджував, що це сталося після того, як електрокар, будучи під управлінням автопілота, різко загальмував. Слідчі вирішили не звертатися із запитом до виробника, а самостійно знайти всю необхідну їм інформацію в бортовому комп’ютері.

І у них вийшло. “Ці дані містять велику інформацію для судово-медичних експертів і фахівцям з розслідування дорожньо-транспортних пригод. Вона буде корисна для розслідування аварій зі смертельними наслідками”, – зазначив фахівець Нідерландського інституту судової експертизи Френсіс Хоогендік.

Читайте також:  Найпотужніший BMW M знявся у кліпі. І він дуже дивний

“Tesla надає тільки певний набір даних, прив’язаний до конкретного часу, хоча в логах комп’ютера міститься куди більш детальна інформація”, — пояснили своє рішення криміналісти. “Тепер ми знаємо, яку більш конкретну інформацію можна отримати від Tesla для встановлення точних обставин аварії”, – зазначили в Інституті.