Політика

Меркель усвідомила розбіжності з Путіним ще в 2001

Меркель і Путін

Багаторічний лідер Німеччини зрозуміла ступінь розбіжностей із президентом РФ, ще не будучи канцлером.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель інтерв’ю газеті Suddeutsche Zeitung заявила, що усвідомила розбіжності з президентом РФ Володимиром Путіним ще під час його виступу в Бундестазі в 2001 році.

“Мені було завжди зрозуміло, ще тоді, коли він у 2001 році говорив у Бундестазі, що є значні розбіжності. Для російського президента розпад Радянського Союзу є сумною подією, ми ж, навпаки, відчуваємо радість з приводу закінчення холодної війни, німецької та європейської єдності”, – сказала Меркель.

Читайте також:  Bloomberg назвав проблему для вторгнення в Україну

Вона зазначила, що при вступі на посаду канцлера “і уявити собі не могла, що він (Путін) анексує Крим і що на сході України – практично поруч з Євросоюзом – дійде до таких військових зіткнень”.

Крім того, Меркель звернула увагу на зниження ролі Німеччини у світі. Зокрема, вона відзначила прогрес економіки Китаю, який менш ніж за два десятиліття в рази обігнав економіку ФРН.

“У зв’язку з цим нам слід стратегічно розумно вибудовувати наші відносини. Сьогодні ми повинні боротися за те, щоб і надалі зберегти своє значення”, – додала Меркель.