Авто

Оцінені виробничі втрати Renault через глобальний дефіцит мікрочіпів

Збирання авто

Компанія Renault, як і інші найбільші автовиробники, відчувають гостру нестачу комплектуючих на тлі глобального дефіциту мікрочіпів. Як з’ясував Reuters, за підсумками 2021 року марка випустить на 300-400 тисяч автомобілів менше запланованого обсягу, хоча ще у вересні виробничі втрати оцінювалися в 220 тисяч машин.

З проблемами зіткнувся і російський завод Renault, який випускає моделі Duster, Kaptur і Arkana, а також АвтоВАЗ, де організована збірка Renault Logan і Sandero.

Читайте також:  Honda показала новий кросовер розміром із Hyundai Creta

На Renault дефіцит мікрочіпів позначається особливо гостро, так як вони необхідні практично для всіх вузлів, від датчиків гальм до гідропідсилювача керма і мультимединой системи. У сформованій ситуації французький автовиробник змушений був змінити прогноз щодо виробничих втрат: за підсумками 2021 року вона можуть досягти 400 тисяч машин, що майже вдвічі більше, ніж передбачалося на початку вересня.

Два інших джерела повідомили, що ця цифра може становити від 350 тисяч до 380 тисяч машин.

Про те, наскільки скоротилися глобальні продажі Renault, стане відомо 22 жовтня, коли компанія випустить звіт за підсумками трьох кварталів.

Читайте також:  Apple навчить iPhone управляти клімат-контролем і сидіннями в автомобілях

В цілому, вважають експерти та учасники ринку, через дефіцит мікрочіпів світова автомобільна промисловість втратить близько 11 мільйонів нових машин.

Джерело: Reuters