Авто

Xiaomi розповіла, коли запустить масове виробництво власних автомобілів

Xiaomi Automobile

Китайська Xiaomi готується до швидкого виходу на новий для себе ринок – автомобільний. За словами генерального директора техногіганта Лея Цзюня, робота над первістком Xiaomi йде прискореними темпами, що дозволить йому запустити серійне виробництво власних електромобілів в першій половині 2024 року. Слідом за заявою вартість акцій Xiaomi в Гонконзі зросла більш ніж на п’ять відсотків, повідомляє CNBC.

Xiaomi анонсувала появу власного автомобіля в березні нинішнього року. Пізніше компанія створила спеціальний підрозділ для роботи над автомобілями — Xiaomi Automobile.

Читайте також:  Honda досягне нульової смертності в ДТП за рахунок штучного інтелекту

У вересні повідомлялося, що над першим електромобілем працюють 300 осіб, а тепер Цзюнь розповів вже про 450 співробітників нового науково-технічного центру, а також про десятки договорів, укладених з різними партнерами. Очолює підрозділ сам Лей Цзюнь.

Статутний капітал новоствореного підрозділу склав 10 мільярдів юанів, або 1,55 мільярда доларів. У березні ж Xiaomi пообіцяла вкласти в розробку електрокарів ще 10 мільярдів доларів протягом 10 років.

Це дозволить їй конкурувати як з китайськими Nio і Xpeng, так і з американською Tesla. Крім цього, власний електрокар готує Apple: за даними ЗМІ, компанія з Купертіно може поставити свій перший автомобіль на конвеєр в тому ж 2024 році.

Читайте також:  Skoda припинить виробництво однієї з модифікацій Fabia заради електромобілів

Що стосується самого автомобіля Xiaomi, то поки про нього майже нічого не відомо. Судячи з тизеру, на якому електрокар прихований під покривалом, первістком компанії стане седан з довгим капотом.

Машину планують укомплектувати автопілотом четвертого рівня за шкалою SAE International: це означає, що вона зможе їхати без участі людини, але тільки по заданому їм маршруту.

Напередодні відразу три електромобіля показав інший техногігант-Foxconn з Тайваню, що є основним партнером Apple по збірці iPhone. Седан, кросовер і електробус побудували на одній гнучкій платформі MIH і назвали на манер електрокарів Tesla-Model E, Model C і Model T.