Авто

Skoda зупинила роботу двох чеських заводів

Skoda

Компанія Skoda на два тижні обмежила випуск автомобілів на заводах в Чехії, залишивши робочим лише один конвеєр підприємства в Квасинах. За словами виробника, це вимушений захід, викликаний нестачею дефіцитних мікрочіпів та інших компонентів. Якщо обстановка в Азії не покращиться, то виробничі майданчики можуть закрити аж до кінця року.

З понеділка Skoda зупинила два з трьох заводів в Чехії. Це головне підприємство в Млада-Болеславі (Fabia, Kamiq, Scala, Karoq, Octavia і Enyaq iV) і майданчик в Врхлабі, де налагоджений випуск коробок DSG для всієї Volkswagen Group.

Читайте також:  Десятки безпілотників з'їжджаються в один і той же глухий кут в Сан-Франциско. Ніхто не знає, чому

Частково робочим залишається лише завод у Квасинах (Superb, Karoq і Kodiaq), чий конвеєр задіяли для остаточного складання близько 10 тисяч автомобілів. Більшість співробітників відправлені по домівках, але зі збереженням 85 відсотків заробітної плати.

За словами представників профспілки, масових звільнень не буде. Керівництво компанії має намір зберегти робочі місця і забезпечити гідний рівень компенсації.

Також з 1 листопада почне діяти новий скорочений стандарт роботи, який максимально завантажить основний персонал і спростить переклад співробітників між операціями. В першу чергу робітники будуть переміщатися в межах одного заводу, але при необхідності і між усіма трьома підприємствами.

Читайте також:  Відео: скло Tesla Model 3 захистило водія від важкого каменю

Зупинка заводів Skoda – це серйозний удар по економіці Чехії, причому проблеми швидко не вирішаться, тому що вихід виробництва мікрочіпів на прийнятні обсяги в компанії очікують не раніше другої половини 2022 року.

Зараз на заводах Skoda працює близько 180 тисяч осіб. На всю автомобільну галузь країни припадає дев’ять відсотків валового внутрішнього продукту, 26 відсотків виробництва і 24 відсотки експорту.

Джерело: Automotive News Europe