Авто

Maserati Grecale не зможе дебютувати в термін, і ось чому

Maserati Grecale

Через глобальний дефіцит мікрочіпів компанія Maserati відклала прем’єру нової моделі Grecale, яка стане другим кросовером в лінійці марки. Спочатку дебют Grecale був запланований на весну 2021 року, потім його відклали до осені, а тепер і зовсім перенесли на 2022 рік. Кросоверу, названому на честь сильного і холодного середземноморського вітру, належить конкурувати на ринку з Porsche Macan.

Випуск моделі організовують на заводі в італійському Кассіно, де випускають Stelvio і Giulia, однак, як і більшість найбільших автовиробників, Maserati зіткнулася з нестачею комплектуючих, через що збірку не можуть почати в строк.

Читайте також:  Hyundai запатентував складний електросамокат для автомобіля

«У зв’язку із загальносвітовими проблемами, що викликали перебої в ланцюгах поставок ключових компонентів, необхідних для процесу виробництва автомобіля, Глобальна прем’єра Maserati Grecale, раніше запланована на 16 листопада 2021 року, переноситься на весну 2022 року, — заявили в прес-службі марки. – Недолік напівпровідників не дозволяє нам досягти обсягів виробництва, які могли б задовольнити очікуваний рівень попиту».

В основу Maserati Grecale лягла адаптована задньопривідна платформа Giorgio, на якій побудований Alfa Romeo Stelvio, а різниця в габаритах зі “старшим” Levante буде незначною.

За однією з версій, новинка розділить зі Stelvio і гаму двигунів, у тому числі 2,9-літровий бітурбомотор V6 від «зарядженої» версії Quadrifoglio (у Maserati такі версії продаються під назвою Trofeo). За іншою версією, італійці розробили для Grecale новий двигун. Також в планах гібрид і повністю електрична модифікація.

Читайте також:  Дефіцит мікрочіпів вдарив по автовиробникам сильніше, ніж пандемія коронавірусу

Ім’я Grecale (“грекаль” або “грегаль”) кросоверу дали на честь середземноморського вітру. Це холодний і досить сильний північно-східний вітер, що дме з острова Мальта, який часом може перейти в бурю.