Економіка

Україна вперше за роки незалежності імпортувала яйця з Білорусі

Яйця

Птахівники заявляють про збитковість своєї галузі і прогнозують, що ситуація погіршиться, тоді як ціни на продукцію зростуть.

Україна в липні-серпні цього року вперше за роки незалежності імпортувала харчові яйця з Білорусі. Про це заявили в асоціації Союз птахівників.

Виконавчий директор асоціації Сергій Карпенко зазначив, що галузь птахівництва є збитковою вже 2 роки, і назвав наслідки такого становища для ринку кричущими.

“Закрилося більше 30 підприємств із виробництва яєць, більше 9 підприємств із виробництва м’яса птиці. За 2 роки поголів’я скоротилося на 11 млн голів. Виробництво м’яса птиці скоротилося на 40 тис. тонн з початку року. Виробництво яєць – на 3 млрд штук, що є чвертю від обсягу виробництва в 2020 році”, – сказав він.

Читайте також:  ПП-2 можуть запустити без сертифікації - ЗМІ

Карпенко відзначив, що на цей момент уже зрозуміло, що ціни на корми, навіть із рекордним урожаєм, не знизяться.

Крім того, він підкреслив, що норма про виключення птахівників з переліку платників єдиного податку 4-ї групи досі передбачена законопроектом № 5600, який найближчим часом парламент має намір прийняти.

Також він відзначив, що якщо держава підвищить рівень оподаткування за таких умов, це лише поглибить кризу. За прогнозом Карпенка, продукція птахівництва і далі дорожчатиме. Він закликав нардепів не підтримувати норму про птахівників у проекті закону № 5600.