Економіка

Зростання ВВП з початку року пришвидшилося – Мінекономіки

Міністерство економіки

Економіка України із січня по серпень цього року зросла майже на 3 відсотки. Індекс виробництва збільшився на 2 відсотки.

Зростання ВВП України за підсумками січня-серпня 2021 року прискорилося до 2,9% в порівнянні з 2,1% за підсумками січня-липня. Про це йдеться в огляді Міністерства економіки.

“У січні-серпні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився на 2,1% (на 1,3% в січні-липні 2021, падіння – на 5,8% за вісім місяців 2020-го), ВВП – на 2,9% (на 2,1% в січні-липні 2021 року, падіння на 5,7% за вісім місяців 2020-го)”, – зазначено в огляді.

Читайте також:  В Україні може подорожчати алкоголь - Мінекономіки

Це обумовлено тим, що всі види економічної діяльності наростили обсяги виробництва, крім оптової торгівлі. Це було підтримувано високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням сільгоспвиробництва.

Втім, нинішнє відновлення зростання поки не дозволяє говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки. А це потребує більше часу.

“Крім того, на внутрішнє відновлення економіки знаходиться впливають глобальні зміни й ризики”, – підкреслили фахівці Міністерства.