Технології

Дослідження: Android-смартфони постійно стежать за власниками

Стеження через смартфон

Команда дослідників з Британії вивчила проблему конфіденційності смартфонів під управлінням операційної системи Android. Як виявилося, Google, Microsoft, Facebook та інші компанії стежать за користувачами цілодобово, збираючи найрізноманітніші дані.

Під приціл дослідників потрапили смартфони Samsung, Xiaomi, realme і HUAWEI. Вони працювали під управлінням офіційних прошивок, а також кастомних збірок на LineageOS та інших аналогах на базі Android.

Результатом став невтішний висновок: навіть коли користувач обмежить стеження, смартфон буде передавати значні обсяги інформації Google і третім сторонам.

Читайте також:  Знайдено спосіб повернути дізлайки на YouTube

Таблиця

Найгірше, що немає ніякої можливості відключити або обмежити подібні зловживання. Також з’ясувалося, що в деяких вбудованих системних додатках, таких як miui.analytics (Xiaomi), Heytap (realme) і Hicloud (HUAWEI), зашифровані дані можуть бути декодовані, що піддає їх ризику злому з боку зловмисників.

Не допомагає і скидання рекламних ідентифікаторів. Якщо користувач спробує очистити свій обліковий запис, то система збору даних без проблем зможе повторно його ідентифікувати.

Таблиця

Після публікації інформації про масштабні зловживання з боку Google представники останньої випустили відповідну заяву. За їхніми словами, саме так працюють сучасні смартфони, і все це робиться на благо користувачів.