Технології

Facebook видалила аккаунт користувача за додаток для очищення стрічки новин

Facebook

Один з користувачів Facebook випустив розширення, що дозволяє автоматично відписатися від усіх друзів і сторінок в найпопулярнішою в світі соціальної мережі. За це компанія Марка Цукерберга назавжди видалила профіль розробника.

Луї Барклай створив розширення для браузера Unfollow Everything, яке робить новинну стрічку користувача повністю порожньою і чистою.

Програма не втручається в роботу вбудованих алгоритмів, дозволяючи людям економити багато часу, який раніше вони проводили в стрічці. Як виявилося, такий хід не сподобався представникам Facebook, а сам Луї виявився відрізаний від свого аккаунта і друзів, незважаючи на те, що до цього він користувався соціальною мережею 15 років.

Читайте також:  Apple повернула можливість скаржитися на небезпечний контент в App Store

Facebook направила розробнику лист від юридичної фірми Perkins Coie Barclay, повідомивши, що Unfollow Everything порушує правила користування соціальною мережею.

За словами Луї, йому також заблокували і доступ в Instagram, а сам він після листа від Facebook був наляканий і стурбований. Спочатку розробник планував відстоювати свої інтереси в судовому порядку, але адвокат повідомив, що йому як жителю Великобританії доведеться нести витрати в разі програшу. Розуміючи, що за спиною Facebook мільярди доларів, Луї вирішив не ризикувати.

«Я вже багато років намагаюся скоротити своє використання Facebook, в тому числі за допомогою таких інструментів, як Unfollow Everything. Так що я дійсно дуже вдячний Facebook за те, що вона допомогла мені знизити рівень моєї залежності до нуля», — пише Луї.