Технології

Шахраї підробили голос для крадіжки $ 35 мільйонів

Кібербезпека

Експерти з безпеки повідомляють про декілька фактів шахрайства за допомогою підробки голосу. Використовувана технологія носить назву Deep voice і може потрапити в арсенал зловмисників по всьому світу. Так, кіберзлочинці використовували сучасні технології, щоб обдурити керуючого банком в ОАЕ.

Один з гучних випадків стався в 2020 році, коли керуючий банком в Об’єднаних Арабських Еміратах отримав дзвінок від одного з клієнтів. Представився директором великої компанії попросив зробити кілька переказів на суму в $35 мільйонів.

Читайте також:  WhatsApp «відв'язався» від смартфонів для всіх користувачів

Оскільки керуючий банком дізнався голос того, хто телефонував, він довірився зловмиснику і найнятому тим юристу, адже на додачу він отримав електронні листи з усіма потрібними документами для перекладу.

Як пізніше з’ясувалося, шахраї клонували голос глави компанії, а всього в справі фігурує не менше 17 осіб. не повідомляється, як вдалося розкрити сам факт обману, але зловмисники змогли перевести тільки $400 000 на американський рахунок в Centennial Bank. Прокуратура Дубая відмовляється від коментарів, вважаючи за краще вести справу за закритими дверима.

Варто враховувати, що це не перший публічний випадок подібного шахрайства. Ще в 2019 році група зловмисників видала себе за генерального директора британської енергетичної компанії, заволодівши $240 000.

Читайте також:  Rolling Stone: WhatsApp та iMessage «зливають» дані на запит ФБР

“Зловмисники перемикають свої знання і ресурси на використання новітніх технологій для маніпулювання людьми, які навіть не підозрюють про існування таких складних засобів обману», — констатує експерт з кібербезпеки компанії ESET.