Авто

Американська влада закликає Tesla оголосити відкличну акцію через автопілота

Tesla

Національне управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA) зажадало від виробника електрокарів Tesla оголосити відкликну кампанію через оновлення програмного забезпечення фірмової системи автономного водіння Full Self-Driving.

Регулятор стверджує, що будь-який виробник, який випускає те чи інше оновлення, що усуває дефект, що представляє необгрунтований ризик для безпеки транспортних засобів, зобов’язаний організувати відкликну акцію і повідомити про це NHTSA.

Tesla цього не зробила і тепер у влади виникли серйозні претензії до виробника електромобілів. Крім вимог про негайне відкликання, управління також зобов’язало Теслу до 22 жовтня надати вичерпну інформацію про своє програмне забезпечення Full Self-Driving, яке тестується на дорогах загального користування.

Читайте також:  Kia відмовиться від ДВС та очистить океани від пластику

У серпні регулятор почав розслідування щодо автопілота Tesla після декількох зіткнень електрокарів з автомобілями швидкої допомоги і поліції, які стояли на автомагістралі з включеними проблисковими маяками. Розслідування охоплює 765 000 автомобілів-майже всі, які Tesla продала в США з 2014 модельного року.

За даними NHTSA, наприкінці вересня Тесла випустила апдейт програмного забезпечення автопілота, який повинен був поліпшити розпізнавання аварійної сигналізації транспортних засобів в умовах низької освітленості.

Регулятор запросив подробиці – зокрема, список подій, які мотивували виробника виконати оновлення програмного забезпечення, на які електрокари воно було відправлено і чи поширюються зазначені заходи на всі моделі Tesla. Управління також вимагає надати підстави для відмови оголошувати відкличну акцію.