Суспільство

В ООН заявили про зростання числа жебраків у світі

Жебраки

У минулому році додатково 120 млн людей опинилися за межею бідності, нагадав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

У минулому році за межею бідності додатково опинилися 120 млн осіб. Про це в неділю, 17 жовтня, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів, пишуть Новини ООН.

За його словами, зростання бідності пов’язане в першу чергу з пандемією, боротьба з якою найбільш негативним чином позначилася на економіках багатьох країн світу.

Читайте також:  В Україні різкий стрибок кількості хворих на COVID

“Нерівномірне відновлення ще більше посилює нерівність між глобальними Північчю і Півднем, – наголосив глава ООН. – А тим часом сьогодні, коли солідарність потрібна як ніколи, ми не бачимо її прояву”.

Гутерріш заявив, що боротися з бідністю слід почати зі справедливого розподілу вакцин між усіма країнами. На його думку, це дасть шанс бідним країнам на інвестиції і якнайшвидше відновлення економік.

Говорячи про конкретні кроки, генсек ООН запропонував вкладати більше коштів у перекваліфікацію трудящих, щоб забезпечити кадри для зростаючого сектора “зеленої економіки”.

“Ми також повинні інвестувати в гідні робочі місця в сфері послуг з догляду, а це допоможе просунутися на шляху боротьби з нерівністю і забезпечити догляд всім нужденним у такій підтримці”, – зауважив він.

Читайте також:  COVID-щеплення отримали 42% українців - МОЗ

Генсек ООН також звернув увагу до становища вразливих груп населення, включаючи жінок, які в результаті пандемії постраждали більше за чоловіків.

Він запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємцям, боротися з неформальною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування для дітей та охорони здоров’я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.