Суспільство

Червона зона почала діяти у ще чотирьох регіонах України

COVID-19

З 18 жовтня в “червону” зону переходять чотири області – Одеська, Запорізька, Донецька та Дніпропетровська.

З початку доби 18 жовтня в “червону” карантинну зону ввійшли ще чотири області України – Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська. Про це раніше повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов.

Відповідне рішення ще 15 жовтня прийняла на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте також:  В Україні почали усувати невакцинованих

Згідно з правилами адаптивного карантину, у “червоній” зоні заборонена робота ТРЦ, ринків, кафе, кінотеатрів, заборонені масові заходи. Дозволена робота продуктових магазинів, АЗС, пошти, банків, аптек та ветклінік. При цьому, за новими правилами, за умови 100-ї вакцинації персоналу і відвідувачів обмежень можна уникнути.

Відомо, що в “червоній” зоні навчальні заклади зможуть працювати тільки в тому випадку, якщо у 100% працівників будуть “зелені” COVID-сертифікати.

Правила “червоної” зони не передбачають обмежень для громадського транспорту. Водночас влада на місцях може їх вводити на свій розсуд. Так, зокрема, влада Запоріжжя прийняла рішення пускати в транспорт за COVID-сертифікатами. Альтернативою документу про вакцинацію може бути негативний ПЛР-тест або довідка з роботи.

Читайте також:  Маск запитав поради про продаж акцій Tesla

Крім регіонів “червоної” зони, з понеділка посилює карантин і Львів. Місцева влада вирішила відправити школи на двотижневі канікули, а робота бізнесу дозволяється за умови вакцинації персоналу або наявності у них негативного ПЛР-тесту. Якщо ситуація з коронавірусом у місті не стабілізується, з 1 листопада Львів посилить карантин ще більше – від відвідувачів так само будуть вимагати вакцинацію або тест.