Магазин автозапчастин

Бізнес-план по відкриттю магазину автозапчастей

Автомобілі періодично потребують ремонту та оновленні деталей, власники залізних коней викладають «кругленькі суми» за датчики, амортизатори, фари, коробки передач. У зв’язку з великим попитом народжується і пропозиція, сотні магазинів автозапчастин в кожному місті відкриті для водіїв авто і приносять власникам гарний прибуток. Тому у багатьох початківців підприємців виникає питання: як відкрити власний магазин автозапчастин? У сьогоднішній статті ми розповімо як відкрити свій автомаркет і наведемо декілька порад від досвідчених фахівців.

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Щоб займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, необхідно зареєструватися в якості індивідуального підприємця або відкрити товариство з обмеженою відповідальністю. Вибір правової форми ведення підприємницької діяльності залежить від початкового масштабу Вашого бізнесу. Якщо це буде невеликий магазин, то простіше відкрити ПП, де менше звітності і зручніше оподаткування. Для відкриття Вам знадобиться сплатити державне мито у розмірі 700 гривень. Подібна діяльність потрапляє під пільгове оподаткування (Єдиний податок на поставлений дохід), виплати будуть залежати від площі магазину.

Після того як підприємець узаконив свою діяльність, необхідно подумати про асортимент магазину, чи буде він спеціалізованим (наприклад, тільки для автомобілів «ВАЗ»), або універсальним (запчастини для вітчизняних авто та іномарок, для вантажних і легкових авто). Для цього потрібно проаналізувати попит на ті чи інші деталі, переглянути ціни і товари у конкурентів, провести опитування серед знайомих. Відкривати вузькоспеціалізований магазин (наприклад, запчастини для ГАЗелі, Волги) потрібно лише в тому випадку, якщо Ви вже напрацювали клієнтську базу, тому починати подібний бізнес з нуля дуже складно, витрати можуть не виправдатися.

Після того як питання з асортиментом вирішене, можна приступити до пошуку відповідного приміщення.

ПРИМІЩЕННЯ

Для того щоб відкрити магазин автозапчастин, необхідно знайти приміщення площею 70-90 квадратних метрів, частину якої займе склад під товар. Багато запчастин мають великі розміри, тому тримати їх в торговому залі немає необхідності і можливості, тому вони повинні зберігатися на складі. Важливо підібрати місце під магазин так, щоб воно проглядалося з дороги, тоді до Вас будуть приходити не тільки місцеві жителі, а й водії проїжджаючі мимо. У магазину має бути яскрава вивіска для залучення клієнтів (не обов’язково на ній писати назву магазину, головне щоб люди зрозуміли, що в ньому можна придбати автозапчастини). Якщо приміщення буде братися в оренду, то заздалегідь обговоріть можливість його викупу. Тому що після того як магазин набере популярність, Вас можуть попросити звільнити приміщення, тоді доведеться починати все з нуля.

Магазин автозапчастин

Приміщення магазину автозапчастин повинно бути просторим – товар досить об’ємний

ЗАПЧАСТИНИ НА ЗАМОВЛЕННЯ

Якщо у підприємця немає можливості зберігати велику кількість автозапчастин на складі або він не хоче організовувати його через безкінечних перевірок СЕС і пожежників, то можна привозити деталі на замовлення. Тобто клієнт може прийти в магазин зробити заявку і залишити передоплату у розмірі не менше 50 відсотків. Після цього протягом 1-2 днів він отримає свою запчастину з доставкою додому і погасить залишок вартості.

Популярність сьогодні набирають інтернет-магазини, в яких люди можуть вибрати товар, оплатити його і отримати у вказаний проміжок часу. Якщо бізнесмену вдасться зробити такий сайт для свого магазину автозапчастин, то він значно розширить свою клієнтську базу і в рази збільшить свої доходи, так як у багатьох містах ця послуга поки розвинена слабо. Товар можна доставляти самостійно або найняти для цього водія.

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ МАГАЗИНУ

Для початку продажів необхідно закупити торгівельне обладнання для Вашого магазину. Підприємцю знадобляться столи, стелажі, стійки і шафи. Для законної роботи також необхідно придбати касовий апарат, а для обліку товарів і підготовки бухгалтерської звітності потрібен комп’ютер. Без ноутбука складно буде вести контроль за рухом товару, кількість одиниць автозапчастин велика, тому записувати їх на папері неможливо. Для зручності можна встановити спеціальний софт – 1С «Підприємство». Дрібні запчастини зазвичай розміщуються на вітрині, а великі на стелажах і полицях, якщо місця для всіх деталей в торговому залі не вистачає, то можна роздрукувати каталог зі списком всього асортименту, це заощадить час клієнта.

ПЕРСОНАЛ

Для успішного ходу справ в магазині Вам необхідно буде найняти відповідальних співробітників. По-перше, це продавці. Бажано, щоб у них був досвід роботи в продажах, а також знання пристрою автомобілів. Це дозволить продавцям допомогти з вибором потенційним покупцям, дати кілька порад по встановленні або заміні запчастини. Автолюбителі цінують магазини в яких працюють такі продавці. Іноді вони приїжджають тільки тому, що фахівець там безкоштовно дасть консультацію, а також запропонує на вибір якісні деталі за розумною ціною, а не бездумно продасть китайську дешевку. Для безперебійної роботи необхідно найняти двох продавців, які працюватимуть позмінно. Зарплата таких фахівців становить від 4 до 7 000 гривень, складається з фіксованого окладу і відсотків від продажів.

Крім продавців у магазин потрібен вантажник, який буде приймати і розвантажувати товар на складі. Це може бути людина на фіксованій зарплаті, що приходить тільки в моменти отримання нової партії автозапчастин. Зарплата вантажника становить від 3 до 5 000 гривень. Вести бухгалтерський облік можна самостійно, або довірити цю справу фахівцеві на аутсорингу, в цьому випадку витрати на зарплату не перевищать 2500 гривень.

АВТОЗАПЧАСТИНИ ДЛЯ ІНОМАРОК

Найбільшим попитом в магазинах автозапчастин користуються деталі на вітчизняні авто, але можна спробувати додати асортимент для іномарок. Справа в тому, що багато конкурентів можуть не мати подібний товар, а це означає, що за рахунок ходових запчастин на імпортні автомобілі Ви зможете збільшити свій дохід. У першу чергу придивіться до деталей на DAEWOO, Hyundai, KIA, Opel, Skoda і Volkswagen. Ці автомобілі в останні роки є найбільш популярними в Україні, а значить попит на їх деталі буде високим. Брати на продаж автозапчастини для дорогих марок автомобілів не варто, так як найчастіше їх власники обслуговуються в офіційних салонах.

Магазин автозапчастин

Все більш популярними стають запчастини для автомобілів марок Hyundai, KIA, Daewoo та інших іноземних виробників

КОНКУРЕНЦІЯ

На ринку автозапчастин дуже жорстка конкуренція, тому перш ніж відкривати магазин потрібно продумати свою маркетингову політику і способи просування. У першу чергу потрібно подбати про рівень сервісу магазину і якість продаваних запчастин. Вибирайте тільки надійного постачальника, а також майте кілька інших варіантів, у випадку перебоїв з доставкою товару. Максимально збільшіть час роботи магазину (великою популярністю користуються цілодобові автомаркети), це може позитивно вплинути на дохід компанії.

Створіть сайт та групи в соціальних мережах, пишіть поради для автолюбителів, це приверне увагу потенційної аудиторії. Дайте клієнтам можливість замовляти деталі через інтернет, робіть доставку «до дверей», це дозволить виділитися серед конкурентів. Думайте масштабно, намагайтеся відкрити кілька торгових точок під однією назвою.

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Підрахуємо витрати пов’язані з відкриттям магазину автозапчастин. Спочатку необхідно зареєструвати ПП і заплатити нотаріусові за завірення документів – 800 гривень, потім укласти договір на довгострокову оренду (при цьому оплатити на 3 місяці вперед) – 30000 гривень, зробити ремонт у приміщенні – 10 000 гривень, купити торгове обладнання та меблі – 20 тисяч гривень, закупити автозапчастини – 60 000 гривень, оплатити рекламу і вивіску – 10 000 гривень. Разом початкові витрати складуть близько 110 000 гривень.

Щомісяця необхідно буде платити зарплату співробітникам – від 15 000 гривень, а з 4-го місяця ще й оренду за приміщення – 10 000 гривень, а також поповнювати запаси автозапчастин – 30 000 гривень. Разом витрати на місяць складуть близько 55 000 гривень. Доходи середнього магазину автозапчастин на місяць становлять від 70 до 150 000 гривень, в цьому випадку окупність займе від 6 до 12 місяців.

ЯК ВІДКРИТИ МАГАЗИН АВТОЗАПЧАСТИН (ВІДЕО)

Як ми змогли переконатися, ніша магазинів автозапчастин не найпростіша для починаючих бізнесменів, висока конкуренція і специфічний товар. Однак у цьому бізнесі безліч плюсів, які залучають підприємців: товар не псується, може лежати на полицях скільки завгодно, є стабільний попит, великий вибір постачальників і асортименту, багато конкурентів працюють по старинці (без сайту і доставки), що дозволить виділитися на їх фоні . Тому якщо цей вид бізнесу припав Вам до душі, то нічого не бійтеся, складіть грамотний бізнес-план, отримайте фінансову підтримку і відкривайте свою справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *