Технології

Офтальмологи висловилися щодо шкоди синього світла для очей

Синє світло

Представники німецького офтальмологічного товариства (DOG) спростували усталену думку про потенційну небезпеку дисплеїв для очей. На їхню думку, людям не варто побоюватися синього світла світлодіодних екранів.

Відомо, що на відкритому повітрі затягнуте хмарами небо дає близько 5000 люкс освітленості. У сонячний літній день цей параметр може доходити до 100 000 люкс. При цьому монітор на комп’ютері, розташований на відстані 50 сантиметрів від очей, генерує не більше 500 люкс.

Вчені запевняють, що батькам не варто побоюватися того, що діти годинами сидять біля екранів на дистанційному навчанні, адже шкоди для їхніх очей через синє світло не буде.

Читайте також:  Джефф Безос: люди народжуватимуться в космосі і літатимуть на Землю у відпустку

«При використанні гаджетів інтенсивність світла занадто мала, щоб викликати пошкодження сітківки ока», — пише експерт Dog Майкл Бах з Медичного центру Університету Фрайбурга.

Одночасно з цим представники Dog роз’яснили свою думку щодо можливих порушень сну, які синє світло може викликати при використанні гаджетів в нічний час. В ході тривалих експериментів вдалося з’ясувати, що сам факт взаємодії з пристроєм ніяк не впливає на якість сну, але максимальну яскравість все ж краще знизити до прийнятного для очей рівня.