Авто

Експерти з’ясували, наскільки подорожчали автомобільні запчастини за останні вісім років

Запчастини

Аналітики з німецької страхової асоціації (GDV) з’ясували, що запасні частини для автомобілів в Німеччині подорожчали на 44 відсотки в порівнянні з цінами 2013 року — і це без урахування інфляції.

Причому тільки за останній рік запчастини зросли в ціні на шість відсотків. Експерти стверджують, що ціни на запасні частини майже втричі перевищують загальний рівень інфляції в Німеччині, а причиною сильного зростання цін вони називають «квазімонополію».

Читайте також:  Nissan доведеться електрифікувати GT-R, щоб зберегти моделі життя

У дослідженні стверджується, що на ринку автомобільних запчастин «немає вільної і чесної конкуренції», так як власники автомобілів і автосервіси в силу ряду причин змушені купувати запчастини тільки у офіційних представників виробника.

Незалежні виробники деталей не можуть випускати їх через ризик порушення авторських прав і перспектив отримання судового позову. Найбільше за останні вісім років в Німеччині подорожчали електронні компоненти – якщо кришки багажника виросли в ціні на 60 відсотків, то ліхтарі, наприклад, на 67 відсотків.

Крім того, подорожчали і кузовні деталі — ймовірно, це пов’язано з тим, що тепер все більше деталей виготовляється з алюмінію.

Читайте також:  Вийшов трейлер нового спецвипуску The Grand Tour

У той час як автомобілі теж продовжують стрімко дорожчати — і ще швидше, ніж запчастини для них — вартість літій-іонних акумуляторних батарей для електрокарів в період з 2008 по 2021 роки, навпаки, впала на 87 відсотків.

Станом на 2021 рік середня вартість батареї становить 157 доларів за кіловат-годину корисної ємності і 143 долари за кіловат-годину загальної ємності. У 2008 році вона оцінювалася в 1237 доларів за кіловат-годину корисної ємності. Правда, зазначені цифри дійсні за умови масштабного обсягу виробництва батарей — не менше 100 000 одиниць на рік.