Авто

Завод BMW простоює понад тиждень через страйк робітників

BMW iX3

Південноафриканський завод BMW простоює більше тижня через страйк робітників металургійного комбінату. Конвеєр з виробництва кросоверів BMW X3 зупинений через брак комплектуючих, і терміни перезапуску фабрики невідомі.

Найбільша національна профспілка металургів ПАР (NUMSA) оголосила страйк 5 жовтня і зажадала у керівництва восьмивідсоткового підвищення зарплати і її щорічної індексації на два відсотки.

Представники NUMSA стверджують, що страйк виявився єдиним виходом, оскільки керівники металургійних заводів не бажали йти на поступки. У профспілці NUMSA складаються близько 155 тисяч чоловік, так що якщо сторони не прийдуть до компромісу, зупиниться не тільки завод BMW, а й інші підприємства.

Читайте також:  Honda HR-V нового покоління дістався до Європи

Федерація чорної металургії та машинобудування пропонує робітникам погодитися на щомоментне підвищення заробітної плати на 4,4 відсотка, індексацію на 0,5 відсотка в 2022 році і на один відсоток в 2023 році, але їх такі умови не влаштовують.

Станом на 13 жовтня, упущена вигода BMW склала 700 автомобілів — саме стільки машин не було випущено через відсутність запчастин.

Інших автопромисловців ситуація з можливою нестачею металу турбує, але в компаніях Ford, Volkswagen і Toyota заявили, що страйк їх поки не торкнулася. Втім, якщо простій металургійних заводів триватиме понад два тижні, то порушення ланцюжків поставок відіб’ється і на інших автомобільних корпораціях.