Економіка

В Україні почнуть підвищувати тарифи на опалення

Субсидія

Стартують з наступного тижня. Поки лише в Одесі.

Наступного тижня Нацкомісія з регулювання енергетики і ринку комунальних послуг (НКРЕКП) розгляне і, найімовірніше, затвердить нові тарифи на опалення для Одеси, повідомляє місцеве видання «Думская» з посиланням на директора КП «Теплопостачання міста Одеси» (ТГО) Олександра Михайлова. За його словами, підприємство не справляється, тому гроші потрібно десь брати.

Новими тарифами відомство займеться 25-26 листопада. Якщо воно їх підтримає, то з початку грудня за послуги централізованого опалення одесити заплатять на 42% більше, ніж зараз (на початку листопада, розповів Михайлов, в місті вже пройшли громадські слухання за новими тарифами). Якщо сьогодні одна гігакалорія для населення коштує 1,009 тис. грн, то після підвищення ціна складе 1,445 тис. грн.

Читайте також:  Газ в Європі почав дешевшати після рекордних цін

З самого початку комунальники хотіли підвищити тарифи на 54-72%. Проект нових розцінок підприємство подало ще минулого року, але НКРЕКП заявила, що їх повинен затверджувати виконком міськради, тобто мер міста Геннадій Труханов. Але муніципалітет, як зазначає видання, «дотиснув центральне відомство», яке готове взяти на себе відповідальність за подорожчання.

Зазначимо, що саме загроза банкрутства підприємств з надання послуг по опаленню стала головним аргументом для уряду в питанні скасування встановлених попереднім Кабміном граничних тарифів. Прем’єр Олексій Гончарук у свою чергу заявив, що це скасування жодним чином на рівні тарифів не відобразиться.