Суспільство

У МОЗ озвучили дані щодо вакцинації медиків

Вакцинація від коронавірусу

Близько 90% усіх медпрацівників отримали щеплення від COVID-19, незважаючи на те, що вони не підпадають під обов’язкову вакцинацію.

В Україні з початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу щеплення зробили близько 90% медиків і більше 85% педагогів. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода, опублікованому в суботу, 16 жовтня.

Таким чином глава МОЗ прокоментував інформацію, що українські медпрацівники не поспішають вакцинуватися.

“Це міф. Подивимося цифри. Як мінімум однієї дозою зробили перше щеплення вже близько 90% всіх медичних працівників. Педагоги вже більше 85% зробили”, – сказав Ляшко.

Читайте також:  В Україні різко підскочили темпи COVID-вакцинації

При цьому він підтвердив, що випадки відмови існують, і “вони чомусь комунікаційно підсвічуються більше, ніж загальна картина щодо лікарів”.

Також міністр розповів, що фіксуються і випадки шахрайства з видачею підроблених сертифікатів про вакцинацію серед лікарів, але вони, за його твердженням, поодинокі, і винуватці або відсторонені, або вже звільнені.

Нагадаємо, в Україні медичні працівники не потрапили до переліку професій, що підлягають обов’язковій вакцинації. За словами Ляшка, відсторонення медиків від роботи може коштувати пацієнтам життя.