Технології

Аеромобіль з нестандартною конструкцією роторів краще аналогів [ВІДЕО]

CycloTech

Компанія CycloTech представила прототип літаючого транспортного засобу з незвичайною конструктивною особливістю. Так, замість звичних для подібних пристосувань гвинтів в ньому застосовуються лопаті, здатні змінювати тягу і напрямок на 360 градусів.

Творці нової технології планують перетворити Cyclogiro в повноцінний п’ятимісний літак класу eVTOL. Підйом здійснюється за рахунок швидко обертових барабанів, всередині яких знаходяться лопаті зі змінним кроком. Відстань між лопатями може змінюватися, що дозволяє програмному забезпеченню керувати польотом без необхідності прискорення або уповільнення обертання.

Читайте також:  Новий сервіс Google шукає вихованців на відомих картинах

Якщо порівнювати таку систему з традиційними лопатями, то завдяки регульованому кроку можна направляти тягу вниз, вперед і в будь-якому іншому напрямку, що значно розширює льотні характеристики прототипу. При бажанні можна навіть перевернути апарат догори дном, здійснюючи різні маневри.

Маса прототипу Cyclogiro склала 83 кг, а політ здійснювався на спеціальній платформі. Крім описаних вище переваг, літальний апарат буде більш безпечний для пасажирів за рахунок відмови від пропелерів.

Крім того, обертові ротори виявилися набагато тихіше традиційних, що застосовуються в літаках з вертикальним зльотом. Розробники не стали глушити звук під час тестування, тому на відео можна не тільки побачити, але і почути політ Cyclogiro.