Авто

Porsche почала друкувати сидіння на 3D-принтері

Porsche

Компанія Porsche запустила продаж автомобільних сидінь, виготовлених за допомогою 3D-друку. Після ряду тестів з водіями-випробувачами інноваційні крісла внесли в каталог Performance Parts від Porsche Tequipment. Зараз вони доступні для різних версій Boxster, Cayman і 911, а з лютого наступного року увійдуть до переліку опцій підрозділу персоналізації Exclusive Manufaktur і з’являться в онлайн-конфігураторі.

Головна особливість сидінь – в центральній частині, подушці і спинці, виготовлених методом 3D-друку. Для цих елементів передбачено три рівні жорсткості, щоб крісло можна було адаптувати до індивідуальних переваг водія – як в професійному автоспорті. Тест-пілот Porsche Ларс Керн зазначає, що з точки зору ергономіки і підтримки новинка дійсно вийшла близька до «ковшів» гоночних автомобілів.

Читайте також:  З'явилися зображення серійного турецького «ердоганомобіля»

Porsche

Фото: Porsche

Підстава сидіння зроблена зі спіненого поліпропілену (EPP), а верхня частина надрукована на 3D-принтері з суміші матеріалів на основі поліуретану. З’єднуються шари без використання клею. Зовнішня обшивка виготовлена з нековзного матеріалу Race-Tex з перфорованою поверхнею. Як відзначають в Porsche, таке крісло важить на вісім відсотків менше звичайного.

На старті доступні вставки всього трьох кольорів-чорного, червоного і жовтого, а в лютому до них додадуться сірий Arctic Grey і сині Ultramarine і Shark Blue.

Крісла підійдуть для всіх моделей Porsche, в яких за замовчуванням ставляться ковшоподібні сидіння, причому як для водія, так і для переднього пасажира. Вартість одного “надрукованого” сидіння становить 2677,50 євро, а на заміну в центрі Porsche піде кілька хвилин.

Читайте також:  Розкрито подробиці про перспективні «емках» BMW

Volkswagen Group, якій належить Porsche, поки є єдиною автомобільною компанією, що використовує 3D-друк у виробництві. На розробку технології концерн вже витратив десятки мільйонів євро, і плани у нього амбітні: до 2025 року Volkswagen збирається випускати на заводі у Вольфсбурзі до 100 тисяч деталей на рік за допомогою 3D-друку.

Джерело: Porsche