Технології

Шахраї «розвели» користувачів iPhone на $ 1,4 мільйона в криптовалюті

Apple Bitfinex app

iOS вважається захищеною системою-але шахраї винаходять все більш складні схеми крадіжки грошей у її користувачів. Використовуючи силу переконання і корпоративну програму Apple Enterprise Developer, їм нещодавно вдалося виманити у власників iPhone значну суму — майже півтора мільйона доларів США.

Схема обману була побудована на довірі користувачів. Через соціальні мережі і додатки для знайомств шахраї під різними приводами вмовляли власників iPhone встановити модифіковану версію криптовалютного гаманця Bitfinex.

Читайте також:  Блогер про iPhone 13 Pro Max: складно зламати, ще складніше полагодити [ВІДЕО]

Посилання для скачування вело на сайт, дизайн якого нагадував AppStore. При цьому користувачів просили встановити корпоративний MDM-профіль, заздалегідь створений зловмисниками.

Після завантаження підробленого додатка по сторонньому сертифікату з сервера шахраїв, жертву просили внести на новий криптовалютний рахунок невелику суму для підтвердження реєстрації.

Після цього кошти осідали в гаманці шахраїв. У деяких випадках їм вдавалося збільшити розмір» улову”, запросивши додаткову суму під приводом інвестицій або розблокування рахунку за комісію.

За даними аналітиків компанії Sophos, один з користувачів таким чином втратив близько 87 тисяч доларів. Загальні ж втрати постраждалих від шахрайської схеми оцінюються в суму понад $1,4 мільйона.