Авто

Tesla знову відклала старт виробництва Roadster і Semi

Semi tesla

Глава Tesla Ілон Маск знову відклав старт збірки нових автомобілів марки. В ході щорічних зборів акціонерів він офіційно підтвердив, що спорткар Roadster нового покоління встане на конвеєр тільки в 2023 році.

Такий же термін він озвучив щодо тягача Semi і пікапа Cybertruck. За його словами, почати масове виробництво раніше компанії заважає дефіцит комплектуючих, причому не тільки електронних.

Маск уточнив, що електричний пікап Cybertruck, представлений в 2019 році, встане на конвеєр тільки до кінця 2022 року, а масове виробництво стартує в 2023-м. Тоді ж буде запущена збірка вантажівки Semi і спорткара Roadster, але це не точно: за словами бізнесмена, він сподівається, що терміни більше не доведеться міняти.

Читайте також:  Новий Audi R8 доведеться чекати на два роки довше

Електричний тягач Tesla Semi, як і Roadster, був представлений ще в 2017 році. Спочатку збірку вантажівки збиралися почати в 2019 році, потім – в 2020-му, а в 2021 році Tesla планувала зібрати 2500 екземплярів Semi і потім поступово нарощувати обсяги виробництва.

Tesla Roadster

Очікується, що в рух модель буде приводити чотиримоторна силова установка поки невідомої віддачі. На одній зарядці батарей вона зможе проїжджати до 1000 кілометрів – принаймні, Маск заявляв про намір домогтися такого показника запасу ходу.

Що стосується Roadster, то йому обіцяна тримоторна силова установка в “базі«, яка забезпечить розгін з місця до першої “сотні” приблизно за дві секунди.

Читайте також:  МВС пропонує громадськості виявляти порушників ПДР

Найпотужніша версія отримає набір опцій під назвою SpaceX з мініатюрними реактивними двигунами і зможе досягати швидкості в 100 кілометрів на годину всього за 1,1 секунди. Ще однією амбітна задумка Маска – функція “ширяння”, завдяки якій електрокар зміг би буквально левітувати над землею на висоті близько двох метрів.

Незважаючи на затримки, Tesla продовжує приймати замовлення на Roadster, стартова версія якого Founders Edition оцінюється в 250 тисяч доларів.

Джерело: Autocar.co.uk