Політика

Україна недоотримала понад $ 35 млн військової допомоги США

Катер

Київ повинен був купити за них оснащення для військових кораблів.

З виділених Вашингтоном Києву майже $400 млн на військову допомогу до України не дійшли трохи більше $35 млн (близько 12,5%), повідомляє The Los Angeles Times з посиланням на документи про витрати Пентагону, які опинилися в її розпорядженні. Недоотримані кошти повинні були піти на покупку озброєнь, включаючи гранатомети, на засоби зв’язку, а також на оснащення бойових кораблів Військово-Морських сил України.

Читайте також:  Зеленський оцінив імовірність війни з РФ

“Не ясно, чому гроші не були передані, і члени Конгресу вимагають відповіді”, – зазначає видання.

Прес-секретар Пентагону, підполковник Карла Глісон підтвердила виданню, що Україні ще треба перевести $36 млн. При цьому вона відмовилася назвати причину, по якій кошти досі не були спрямовані Києву. Глісон тільки зазначила, що ми отримаємо ці гроші протягом наступних кількох тижнів.

Нагадаємо, що ця військова допомога стала причиною міжнародного скандалу. Президент США Дональд Трамп відмовив у її наданні, закликаючи президента Володимира Зеленського провести розслідування проти Хантера Байдена, сина суперника Трампа на майбутніх виборах президента США Джо Байдена. Розмова глав обох держав фактично стала початком скандалу про ймовірний тиск з боку Трампа, що призвело до початку процедури його імпічменту.

Читайте також:  У Байдена назвали теми переговорів з Путіним

Джерело: UBR