Авто

МВС пропонує громадськості виявляти порушників ПДР

Авто

У Міністерстві внутрішніх справ України виступили з ініціативою залучити громадськість до фіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР). Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін в інтерв’ю “РБК-Україна“.

За словами чиновника, “планується розробити програму, яка дозволить фіксувати грубі порушення правил дорожнього руху іншим його учасникам. На першому етапі може йтися про проїзд на червоне світло, порушення правил проїзду залізничних переїздів або проїзд через подвійну смугу і так далі”.

Читайте також:  Subaru показала нові тизери електромобіля Solterra

При наявності відповідної доказової бази та нормативного врегулювання у міністерстві сподіваються залучити до контролю за дотриманням правил дорожнього руху широкий загал. На думку чиновника, це змусить людей добре подумати, перш ніж створювати аварійну ситуацію на дорозі.

Крім того, Єнин зазначив, що нині основна робота відомства спрямована на збільшення кількості камер автоматичної фіксації в першу чергу в місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод. Таких на сьогодні в Україні налічується близько 2,5 тисяч. При нинішніх темпах, на реалізацію цього завдання буде потрібно приблизно 15 років.

“Ми хотіли б вийти вже незабаром з ініціативою в законодавчому порядку встановити систему розподілу надходжень від штрафів за порушення правил дорожнього руху. На нашу думку, від 10 до 30% надходжень від цих штрафів могли б спрямовуватися в місцеві громади, які встановлюють відповідні комплекси автофіксації в місцях, узгоджених з Національною поліцією, і з тим, щоб розвивати дорожню інфраструктуру “, – коментує Євген Єнін.

Читайте також:  Lucid Air офіційно став самим далекобійним електромобілем

Нагадаємо, що зараз в Україні автоматично фіксують правопорушення 97 приладів контролю, розташованих в містах Житомир, Запоріжжя, Київ, Кропивницький, Кривий Ріг, Львів, Мелітополь, Харків, Черкаси, Чернігів, а також у Волинській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Чернігівській, Одеській та Полтавській областях.