Технології

Квантовий комп’ютер займеться пошуком позаземного життя

Квантовий комп'ютер

Компанія Zapata Computing спільно з британським університетом Халла приступила до реалізації проекту, мета якого — Пошук життя в космосі з використанням квантового комп’ютера.

Одне з таких пристроїв незабаром займеться розробкою астрофізичних моделей і створенням бази даних перспективних в цьому відношенні екзопланет.

Вчені відзначили, що планують використовувати в якості відправної точки дослідження співробітників Массачусетського технологічного інституту. У 2016 році вони склали список з більш ніж 14 тисяч молекул, присутність яких в атмосфері екзопланет може вказувати на ознаки життя.

Мета Zapata Computers і дослідників Університету Халла-розробка бази даних з використанням нових обчислювальних моделей молекулярних обертань і коливань.

Для оцінки поведінки молекул при впливі на них інфрачервоним випромінюванням, яке генерується зірками, вчені задіють сильну сторону квантових комп’ютерів-високу точність обчислень.

«Хоча квантові комп’ютери-це нова технологія, яка поки не може перевершити класичне обладнання, Zapata дозволила отримати цінну інформацію з наявних в даний час пристроїв квантового шуму проміжного масштабу (NISQ)», — зазначив Девід Бенуа, старший викладач кафедри молекулярної фізики і астрохімії в університеті Халла.

Очікується, що перші результати партнерства університету і компанії Zapata Computers будуть готові менш ніж через два місяці.