Авто

Водневий Toyota Mirai встановив новий рекорд по дальності ходу

Toyota Mirai

Водородомобіль Toyota Mirai встановив новий рекорд Гіннесса по найдовшій дистанції без дозаправки серед електромобілів на паливних елементах.

В результаті поїздки по Південній Каліфорнії, яка тривала два дні, седан подолав 1360 кілометрів, більш ніж в два рази перевищивши «паспортний» запас ходу. Він не зупиняючись проїхав повз 12 зустрінутих по шляху водневих заправних станцій: за чистотою спроби стежив представник Книги рекордів.

Читайте також:  Повна батарея за 15 хвилин: представлена найшвидша в світі зарядка для електрокарів

Toyota Mirai другого покоління стартував 23 серпня з технічного центру Toyota (TTC) в Гардені, штат Каліфорнія. У машині знаходилися фахівець з економічного водіння Уейн Гердес і другий пілот Боб Вінгер.

У перший день дует відправився в заїзд до Санта-Барбари, а потім – по пляжу Малібу, по шосе уздовж Тихоокеанського узбережжя, після чого повернувся в початок шляху.

Пробіг склав 761,2 кілометра. 24 серпня седан подолав ще 598,7 кілометра, виїхавши на трасу між Лос-Анджелесом і округом Оріндж в години пік.

Як відзначили в Toyota, за таку ж поїздку автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння викинув би в повітря більше 300 кілограмів CO₂, в той час як єдиним «вихлопом» Mirai була вода. Загальна витрата водню склав 5,65 кілограма.

Читайте також:  Найбільш американським автомобілем назвали Ford Mustang GT

За підсумком заїзду Toyota Mirai побив свій власний рекорд, встановлений в травні: тоді результат седана склав 1003 кілометри без дозаправки. До цього рекордсменом по дальності ходу був водородомобіль Hyundai NEXO, в 2019 році подолав 778 кілометрів.

Джерело: Toyota