Наука

Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

Ревматоїдний артрит

Довгий час дослідники не могли не тільки лікувати ревматоїдний артрит, але навіть зрозуміти механізм, що викликає це захворювання. В ході наукових досліджень команді з Університету Толедо випадковим чином вдалося створити вакцину від ревматоїдного артриту.

Початкова мета дослідження полягала в спробі зрозуміти, чи конкретний білок виступає тригером ревматоїдного артриту. Як виявилося, вакцина на основі цього білка викликає швидкий, сильний і тривалий відповідь імунної системи, що забезпечує ефективний захист від хвороби.

Медики вважають, що вакцинація зможе знизити число людей, яким ревматоїдний артрит доставляє масу незручностей і хворобливих відчуттів.

Один з представників Університету Толедо вивчав 14-3-3 дзета білок з метою виявлення його ролі в імунних захворюваннях. У якийсь момент він прийшов до невірних теоретичних висновків, що призвело до розвитку важкого артриту у піддослідних тварин, до яких застосовувалося редагування генів.

Використовуючи ці дані, група дослідників вирішила спробувати зробити з очищеної версії білка вакцину. Яке ж було їх здивування, коли вакцина викликала швидкий і тривалий імунну відповідь у тварин. Також вдалося виявити повне зникнення раніше існуючого артриту.

Експериментальна вакцина поліпшила якість кісток, що істотно розширює область її застосування. В даний час команда шукає партнерів серед фармацевтичних компаній, щоб розпочати доклінічні випробування та вивести вакцину на ринок.