Технології

TSMC: дефіцит мікросхем створюють жадібні клієнти

TSMC

TSMC ретельно проаналізувала ситуацію, що склалася з дефіцитом напівпровідників. Представники компанії виявили, що чималий внесок у проблему внесла жадібність кількох великих клієнтів, які купили надмірну кількість чіпів для перепродажу.

Якийсь час тому глава TSMC зіткнувся з вимогами автовиробників щодо забезпечення їм більшої кількості чіпів. Останні відзначають, що через брак високотехнологічних рішень 2021 рік принесе збитки всій галузі – в кілька сотень мільйонів доларів.

Це змусило Марка Лю поставити перед співробітниками завдання з’ясувати, що вплинуло на різку нестачу чіпів. Як виявилося, причина криється в постачальниках, які намагаються заробити на дефіциті більше грошей.

Читайте також:  Ціна Xiaomi Mi Pad 5 в Європі буде сильно відрізнятися від китайської

Марк Лю не став називати конкретних імен, але в ході розслідування вже були вжиті деякі заходи. Відомо, що TSMC перерозподілила частину готової продукції, збільшивши поставки тим, кому раніше не вистачало чіпів.

Зробити це стало можливим за рахунок зниження кількості поставок неназваним клієнтам, поміченим в демпінгу з метою перепродажу. Марк Лю уточнив, що мова йде не про виробників електроніки, а про посередників і дистриб’юторів, які довгий час чинили негативний вплив на ринок.