Авто

Акумуляторні батареї для електрокарів подешевшали майже на порядок за 13 років

Батарея

Управління автомобільних технологій Міністерства енергетики США (DOE) опублікувало аналітичний звіт, в якому зазначено, що вартість літій-іонних акумуляторних батарей для електромобілів в період з 2008 по 2021 роки впала на 87 відсотків.

Станом на 2021 рік середня вартість батареї становить 157 доларів за кіловат-годину корисної ємності і 143 долари за кіловат-годину загальної ємності. У 2008 році вона оцінювалася в 1237 доларів за кіловат-годину корисної ємності.

Читайте також:  Volkswagen показав передвісника найдешевшого міського електрокара

Аналітики відзначають у звіті, що зазначені цифри дійсні за умови масштабного обсягу виробництва батарей — не менше 100 000 одиниць на рік.

Міністерство енергетики США відзначає, що настільки вражаюче зниження вартості стало можливим завдяки одночасному прогресу відразу в декількох областях-хімії, фізики і технологіях виробництва батарей.

Крім того, за даними Управління енергоефективності та відновлюваних джерел енергії Міністерства енергетики США, батареї подешевшали нижче 200 доларів тільки в 2019 році, що означає зниження вартості майже на 25 відсотків всього за два роки. Експерти впевнені, що подальший розвиток технологій дозволить ще більше знизити вартість акумуляторів.

Читайте також:  Розкрито терміни повної відмови Volkswagen від «механіки»

General Motors, наприклад, нещодавно оголосив про співпрацю з американською компанією SolidEnergy Systems в рамках проекту з розробки літій-металевих акумуляторних батарей для наступного покоління електричних силових установок Ultium Drive.

Нова технологія забезпечить батареям подвоєну в порівнянні з нинішнім поколінням акумуляторів ємність, але зробить їх на 40 відсотків дешевше. Зрозуміло, це повинно позитивно позначитися і на роздрібній ціні електрокарів.