Економіка

У Кабміні назвали собівартість українського газу

Видобуток газу

Собівартість видобутку українського газу, за словами Любченка, є трохи більше 3 гривень за кубометр.

Уряд очікує, що в наступному році ціна газу для промисловості буде близько 350 доларів за тисячу кубометрів. Але собівартість газу українського видобутку – трохи більше 3 тисяч гривень.

Про це під час виступу у Верховній Раді в п’ятницю, 8 жовтня, заявив віце-прем’єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко.

“Собівартість українського газу – трохи більше 3 тисяч гривень, а в балансі споживання український газ займає половину. Ціни на (європейському) ринку – вже понад 55 000. Мову потрібно сьогодні вести не стільки про населення та житлово-комунальну сферу, з якими уряд, підписавши меморандум, вирішило питання, а про промисловість, особливо хімічну, переробну, цукрову. Середньозважена ціна, яка сьогодні розраховується для економіки і буде врахована в прогнозі, – понад 350 доларів за тисячу кубічних метрів”, – сказав Любченко.

Читайте також:  Україна запустила перший контейнерний поїзд в КНР

Нагадаємо, раніше виконавчий директор групи НАК Нафтогаз Отто Ватерландер заявив, що собівартість становить 1 гривню за кубометр газу. У компанії ці цифри не підтримали і пообіцяли пізніше назвати реальну собівартість видобутку.