Технології

В iOS 15 перестали працювати «швидкі сайти» Google. Рішення на підході

iOS Safari

Користувачі нової версії iOS почали повідомляти про незвичайний баг штатного браузера Safari. Мова про некоректну роботу технології Google AMP, яка прискорює завантаження сайтів при переході з головної сторінки пошукової видачі.

Детально про проблему розповів у своєму блозі розробник Джефф Джонсон. Він припустив, що Google навмисно “відфільтровує” запити з пристроїв під управлінням iOS 15.

Зокрема, змінивши User Agent свого браузера на Mac, він зміг скористатися AMP-версією сайту “прикинувшись” iOS 14, але при зміні ідентифікатора на iOS 15 технологія вже не працювала.

Читайте також:  Частка ринку OLED-дисплеїв Samsung досягла історичного мінімуму

Однак у відповідь представник Google Денні Салліван заявив, що це помилка, характерна для iOS 15. За його словами, компанія в курсі проблеми, і незабаром «полагодить» відображення AMP-версій сайтів.

AMP (Accelerated Mobile Pages) — формат веб-сторінок, розроблений Google для їх швидкого завантаження і легкого читання на мобільних пристроях, а також спрощеного доступу до сайту через інтерфейс пошуковика.

Проте у технології є і мінуси. Так, В amp-сторінках зазвичай використовуються спеціальні посилання, які часто не збігаються з URL-адресою вихідної статті, в результаті чого порушується функціональність веб-сайту.