Авто

Apple навчить iPhone управляти клімат-контролем і сидіннями в автомобілях

Apple Car

Apple працює над новим проектом, який виведе можливості CarPlay на новий рівень, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до техногіганта. Система, що інтегрує інтерфейс iPhone в “мультимедійку” машини, отримає доступ до безлічі функцій і зможе управляти, наприклад, кліматичної установкою і сидіннями. На сьогоднішній день проект під кодовою назвою IronHeart знаходиться на ранній стадії.

За даними джерел, система буде здатна вимірювати температуру всередині і зовні автомобіля, управляти аудіосистемою, електроприводом сидінь і підлокітників, отримає доступ до спідометра і тахометра, а також зможе стежити за рівнем палива.

Читайте також:  Електричний Mercedes-Benz G-Class розсекречений до прем'єри

Таким чином, підготовлювана версія CarPlay охопить практично весь автомобіль і зведе нанівець необхідність перемикатися між інтерфейсом Apple і вбудованою системою. Такий крок зробить взаємодію з машиною зручнішою для власників iPhone, проте може стати не надто популярною серед автовиробників, вважають у Bloomberg.

Представлену в 2014 році систему CarPlay на сьогоднішній день підтримують більше 600 автомобілів. Вона і раніше намагалася вийти за межі інформаційно-розважального функціоналу: в 2019 році з оновленням CarPlay почала взаємодіяти з цифровими приладовими панелями, а роком пізніше з’явилася CarKey, що дозволяє відмикати автомобіль за допомогою iPhone або годин Apple Watch.

Читайте також:  Дизайнер iPhone і iPad буде співпрацювати з Ferrari

Крім цього, iPhone навчився стежити за місцем розташування електрокара і за рівнем заряду його батареї.

Автокомпанії неохоче дозволяють Apple брати під контроль все нові системи. Так, можливість використання CarPlay на інших екранах підтримують тільки кілька марок, включаючи BMW і Volkswagen, а CarKey знайшла відгук тільки у BMW.

Що стосується власного автомобіля Apple, про який компанія не публікує ніякої інформації, то його дебют навряд чи відбудеться в найближчі роки.

На даний момент автомобільний проект очолює Кевін Лінч, розробник програмного забезпечення для Apple Watch. Крім нього, над ним працюють кілька колишніх топ-менеджерів Tesla і Ульріх Кранц, який перейшов з підрозділу електромобілів BMW. У вересні повідомлялося про можливу угоду з Toyota, що стосується акумулятора первістка Apple.