Технології

Новий Android-вірус вміє повністю «захоплювати» смартфони

Вірус

Експерти в області безпеки виявили новий різновид вірусу для платформи Android. Шкідливе ПЗ має складний алгоритм роботи і здатне «відняти» всі ключові функції пристрою у його власника.

Шкідливий софт, що отримав назву TangleBot, найчастіше атакує користувачів з США і Канади. Спочатку на смартфон жертви надходять короткі повідомлення про правила під час пандемії Covid-19, а також фейкові повідомлення про планові відключення електроенергії в певних районах. До всіх таких “послань” прикладається посилання на сторонній сайт.

Читайте також:  Працюючий Google Pixel 6 Pro показали «вживу» [ВІДЕО]

Tangelbot

При переході по ній на екрані з’являється повідомлення про необхідність оновлення Flash Player. Його підтримка була офіційно припинена самої Adobe в грудні минулого року – але якщо користувач, не знаючи про це, погоджується на скачування «апдейта», на його гаджет встановлюється вірус.

Tangelbot

Заражений tanglebot смартфон може передавати дані, отримані з мікрофона, камери і з внутрішньої пам’яті, на сторонні сервери. У розпорядженні хакерів виявляється історія відвіданих веб-сайтів, повідомлень, аудіо – та відеоматеріалів, а також доступ до будь-якого збереженого в пам’яті контенту.

Відкриває шкідник і доступ до місця розташування власника гаджета, використовуючи інформацію, отриману за допомогою GPS-модуля. При бажанні автори вірусу можуть віддалено блокувати пристрій або, навпаки, здійснювати з нього дзвінки.

Читайте також:  Аеромобіль з нестандартною конструкцією роторів краще аналогів [ВІДЕО]

Tangelbot

Фахівці ESET відзначають, що TangleBot відрізняється від аналогів витонченим і складним механізмом роботи, і попереджають про можливе поширення вірусу в інших регіонах.