Авто

Tesla виплатить 137 мільйонів доларів колишньому співробітнику через расизм

Tesla

Каліфорнійський суд присяжних зобов’язав компанію Tesla виплатити 136,9 мільйона доларів колишньому ліфтеру заводу у Фрімонті Оуену Діасу. У своєму позові він поскаржився на ворожу обстановку на підприємстві: за його словами, в ході роботи він зіткнувся з множинними проявами расизму і дискримінації, що заподіяло йому серйозної моральної шкоди. Суд став на бік Діаса, і тепер Tesla зобов’язана виплатити безпрецедентну для подібних позовів суму.

Оуен Діас влаштувався оператором ліфта на завод у Фрімонті в червні 2015 року, а закінчив працювати в травні 2016-го.

Читайте також:  Стало відомо, коли Genesis відмовиться від звичайних двигунів

Він повідомив суду, що щодня піддавався расистським нападкам колег, у тому числі невербальним: на його робочому місці і в туалетах раз у раз з’являлися образливі графіті і карикатури.

Діас скаржився керівникам, але їх втручання допомагало лише на час. Через стрес ліфтер став втрачати вагу і страждати безсонням. “Іноді я просто сидів на сходах і плакав” – сказав він присяжним.

В результаті суд постановив виплатити Діасу 136,9 мільйона доларів, 130 з яких – штраф, а ще 6,9 – компенсація моральної шкоди. За словами експертів, це найбільша виплата за позовом про дискримінацію за расовою ознакою на робочому місці, поданому від імені однієї людини.

Читайте також:  Екоактивісти подали в суд на BMW і Mercedes-Benz

Представники автокомпанії в свою чергу заявили, що вже вжили заходів для поліпшення атмосфери на підприємстві, і що «Tesla 2015-2016 років – не те ж саме, що Tesla сьогодні». Чи буде виробник оскаржити рішення суду, поки невідомо, проте на підході ще один позов у справі про расизм на тому ж заводі – вже колективний.

Джерело: CNBC, The Verge