Економіка

Українцям хочуть скасувати податок на доходи з депозитів

Депозит

Законопроект зареєстрували у Верховній Раді.

В Україні можуть скасувати оподаткування доходів з депозитних вкладів населення. Відповідний законопроект (№2422) вніс у Верховну Раду народний депутат з фракції «Слуга народу» Сергій Штепа 12 листопада, а через три дні документ передали депутатам для ознайомлення.

Автор проекту закону зазначає, що з 2017 року основна ставка податку на доходи з депозиту встановлюється на рівні 18%. Крім того, кожен вкладник зобов’язаний сплатити ще 1,5% військового збору.

Читайте також:  У Раді назвали ймовірні терміни надходження другого траншу МВФ

На його думку, сьогодні ставки податків на відсотки, нараховані на суму депозиту, для багатьох громадян зводять нанівець сам сенс подібних капіталовкладень, сприяють відтоку коштів з банківської системи і зберіганню коштів «під матрацом».

«Довіра до банківської системи в Україні досить низька, тому для залучення коштів на депозити встановлюються високі процентні ставки, і ця проблема лише загострюється оподаткуванням доходів», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Автор також зазначив, що скасування податку на доходи з депозитів побічно може сприяти зниженню ставок на кредити, так як дозволить банкам знизити відсотки і дешевше отримувати кошти від вкладників.

Читайте також:  Мінфін оцінив виплати за ВВП-варантами до 2040 року

Документом пропонується встановити нульовий податок «для відсотків на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозит) у кредитних спілках та процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом».

Джерело: UBR

Залишити коментар