Авто

Tesla відзвітувала про рекордні продажі на тлі дефіциту чіпів

Tesla Model 3

У третьому кварталі нинішнього року Tesla продала 241 300 автомобілів – на 102 тисячі більше, ніж за той же період минулого року. Це стало рекордним квартальним результатом для американської компанії.

Крім цього, глобальний дефіцит електронних компонентів, що змушує найбільших автовиробників закривати заводи, майже не вплинув на темпи складання Tesla: за три минулі місяці з конвеєрів її підприємств зійшли 237 823 електрокара.

Tesla стала єдиною великою автокомпанією, якій вдалося наростити обсяги поставок, в той час як інші виробники не змогли нівелювати вплив дефіциту електронних компонентів. Наприклад, всі марки концерну General Motors сукупно продали за третій квартал 446 997 автомобілів – на 33 відсотки менше, ніж за той же період 2020 року.

Читайте також:  Стали відомі назви майбутніх суперкарів McLaren

Toyota оголосила про закриття 14 японських заводів і припинення складання Land Cruiser 300, за яким вишикувалася черга. Про падіння продажів через неможливість поставити нові машини звітували також Subaru, Volkswagen, Audi, Hyundai, Nissan та інші марки.

В цілому затяжна нестача чіпів може обійтися виробникам по всьому світу в 210 мільярдів доларів тільки в 2021 році, прогнозують експерти.

Що стосується Tesla, то їй вдалося уникнути проблем завдяки відсутності прив’язки до одного постачальника. Компанія активно закуповує компоненти у всіх, у кого вони є в наявності, і «підлаштовує» їх під свої потреби, швидко переписуючи програмне забезпечення.

Читайте також:  Mitsubishi припинить розробку нових платформ для японських моделей

Крім цього, високий попит на Tesla зберігається в Китаї і США – найбільших авторинках світу. В кінці літа Model Y дісталася до Європи і вже встигла стати найпопулярнішою моделлю на ринку Норвегії: у вересні вона зайняла його 19,8-процентну частку.

За словами глави Tesla Ілона Маска, дефіцит комплектуючих-це короткострокова проблема, яка незабаром зійде нанівець. Однак аналітики вважають, що ситуація не встигне нормалізуватися до кінця нинішнього року. Наприклад, в Boston Consulting Group відзначили, що поставки поступово поновлюються, проте попит на чіпи буде задоволений не раніше другого півріччя 2022 року.

Джерело: The Verge