Економіка

Україні на зиму не вистачає 4 млрд куб. газу – ЗМІ

Газ

За сьогоднішніми цінами на закупівлю відсутнього газу потрібно близько 120 мільярдів гривень, їх Нафтогаз не має.

Для проходження опалювального сезону Україні необхідно закупити ще 4 млрд кубометрів газу, пише Економічна правда в понеділок, 4 жовтня.

Водночас видання відзначає, що на закупівлю газу Нафтогаз отримає 51 млрд грн компенсації за втрату контролю над газотранспортною системою, 48 млрд грн з них буде виплачено Оператором ГТС.

Відзначається, що на опалювальний сезон потрібно близько 19 млрд кубометрів газу, але Україна має тільки 15 млрд, ще 4 млрд потрібно докупити.

Читайте також:  Транзит газу через Україну впав на 17%

“Минулого тижня спотова ціна на газ перевищила 1 100 доларів (30 тис. грн) за тисячу куб. м, що в перерахунку на 4 млрд куб. м становить більш як 120 млрд грн. Швидше за все, грошей знадобиться менше, тому що 30 тис. грн за тисячу куб. м – це спекулятивна ціна, викликана низькими запасами газу в Європі. Втім, навіть якщо котирування в кілька разів скоротяться, на купівлю 4 млрд куб. м палива Нафтогаз має витратити десятки мільярдів гривень”, – ідеться в статті.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін затвердив угоду, за якою Оператор ГТС України виплатить Нафтогазу 48 млрд грн.

Читайте також:  Бюджет перевиконано на 11 мільярдів за місяць

“До сих пір планувалося, що цю суму Оператор виплачуватиме рівними частинами, по 9,6 млрд грн протягом 5 років. Зараз концепція передбачає виплату 48 млрд грн у 2021 році”, – відзначає видання.

Але ОГТСУ зараз має тільки 30 млрд грн, решту грошей, швидше за все, доведеться позичати.