Технології

Супутники Ілона Маска здатні замінити GPS

Starlink

Вивчаючи сигнали від супутників SpaceX, співробітники Університету штату Огайо прийшли до несподіваних висновків. Як виявилося, Starlink може не тільки роздавати Інтернет по всій планеті, але і служити для точного визначення місця розташування не гірше систем GPS і ГЛОНАСС.

Ілон Маск створював супутниковий Інтернет з метою розширити покриття в складнодоступних районах, а також спростити передачу сигналу для кожної людини на планеті.

Читайте також:  Китайське штучне сонце готове до запуску

Теоретично Starlink може замінити провідні оптоволоконні кабелі. За словами американських дослідників, дітище Ілона Маска якщо і не замінить, то може відмінно доповнювати вже існуючі системи геопозиціонування.

Відомо, що GPS і ГЛОНАСС визначають положення об’єкта з точністю 5-10 метрів. Що до Starlink, то супутники вже зараз пропонують похибка в 7,7 метра.

Експерти вважають, що навігаційна система Ілона Маска знайде застосування там, де потрібна висока надійність і захищеність. В першу чергу мова йде про військових, оскільки Starlink позбавлена тих вразливостей, які є у GPS.

Справа в тому, що супутники Ілона Маска курсують набагато нижче GPS і ГЛОНАСС, а значить, їх сигнал набагато складніше заблокувати.