Наука

Генна терапія повернула кільком людям можливість бачити

Повернення зору

Вперше за довгий час експериментів підтверджена ефективність CRISPR-терапії в лікуванні вроджених генетичних захворювань зору. Пацієнти навчилися розрізняти форму предметів і навіть бачити кольори.

Вчені відзначають, що до повного повернення зору ще далеко, але перший успішний крок в цьому напрямку вже зроблений. CRISPR-терапія передбачає введення лікарського засобу безпосередньо в очні яблука пацієнтів.

Всі учасники експерименту мали важкий тип генетичного порушення зору, званий вродженим амаврозом Лебера. Сьогодні всі вони констатують, що отримали можливість переміщатися по незнайомій місцевості без страху врізатися в інших людей і об’єкти, які стоять на шляху.

Читайте також:  Медики випадково створили вакцину від ревматоїдного артриту

«Ми в захваті від побаченого: це означає, що редагування генів працює», — заявляють медики.

Хтось із пацієнтів отримав здатність бачити кольори і тепер насолоджується заходами сонця. Інші можуть самостійно приймати їжу, а одна жінка так вразилася, що пофарбувала волосся в зелений: він став її улюбленим кольором.

Нагадаємо, раніше інша група вчених домоглася аналогічних результатів іншим методом. Все це звучить оптимістично, дозволяючи сподіватися, що в найближчому майбутньому людство вирішить проблему генетичних захворювань зору.