Авто

Електрокари зайняли майже 80 відсотків авторинку Норвегії

Tesla Model 3

Продажі електромобілів в Норвегії знову б’ють рекорди. Згідно зі звітом місцевої ради з інформації про дорожній рух, частка чисто електричних моделей у вересні зросла до 77,5 відсотка або 13 941 примірника – на 45,8 відсотка більше, ніж роком раніше.

Крім цього, було продано 2508 гібридів: таким чином, електрифіковані моделі зайняли 91,5 відсотка норвезького авторинку. Причини цього криються як в пільгах від уряду і дешевої електроенергії, так і загальному добробуті населення.

Читайте також:  З'явилися подробиці про нове покоління найстарішої моделі Toyota

В цілому за вересень в Норвегії було реалізовано 17 992 нові легковики, з яких 16 449 – це електрокари і підзаряджаються гібриди. Це більше, ніж загальне число куплених в серпні автомобілів: тоді норвежці придбали всього 16 427 машин, включаючи моделі з двигунами внутрішнього згоряння. Частка електромобілів і гібридів в останній місяць літа склала рекордні 87,7 відсотка, проте у вересні вона збільшилася до нового максимуму – 91,5 відсотка.

Що стосується брендів, то у вересні домінуюче становище зайняла Tesla. Найпопулярнішою моделлю стала Tesla Model Y, на якій зупинили вибір 3564 жителя Норвегії. На другому місці теж Tesla-Model 3 з 2218 проданими екземплярами, яка в серпні займала третю сходинку. Позиції з третьої по п’яту дісталися Skoda Enyaq (787 штук), Toyota RAV4 (702) і Audi e-tron (672).

Читайте також:  Найбільш американським автомобілем назвали Ford Mustang GT

На сьогоднішній день Норвегія-світовий лідер з переходу на електрокари, які зайняли більше половини місцевого авторинку ще в минулому році. Це пояснюється доступною електроенергією, високими доходами населення, різноманітністю ринку, а також стимуляцією продажів з боку уряду: власники «зелених» машин звільнені від ряду податків. За планами норвезької влади, до 2025 року в країні не повинно залишитися особистих автомобілів і вантажівок з ДВС.

Однак політика, що робить електрокари привабливими, незабаром може змінитися. Як повідомляє Reuters, лейбористи пообіцяли ввести 25-відсотковий податок на автомобілі, вартість яких перевищує 600 тисяч норвезьких крон (1.75 мільйонів гривень). За Tesla Model Y просять менше, проте попит на інші моделі-Model S і X, а також електрокари Porsche, Audi і Mercedes-Benz – може значно знизитися.

Читайте також:  Hyundai розкрила зовнішність кросовера Casper

Джерело: Reuters