Технології

Одне відео школярки зірвало 4600 наукових досліджень

TikTok

23 липня школярка з Флориди на ім’я Сара Франклін опублікувала начебто звичайне відео на своєму каналі в соціальній мережі TikTok. Всередині було кілька порад, як просто заробити трохи грошей, що і призвело до абсолютно несподіваних наслідків.

Сара Франклін дізналася про існування платформи Prolific і поділилася новими можливостями з глядачами. Справа в тому, що там команди дослідників проводять різні опитування.

Чим більше опитувань пройти, тим більше грошей можна отримати. Дані з Prolific використовуються для написання наукових робіт дослідниками з США та інших країн і вважаються репрезентативними, оскільки вибірка відповідає випадковому розподілу учасників відповідно до гендерних ознак і віку.

Читайте також:  Розумний вентилятор зібрав на Kickstarter $ 1,5 мільйона

Ось тільки після публікації Сари Франклін платформу буквально наповнили підлітки жіночої статі.

Відео набрало більше 4,1 мільйона переглядів, а результати тисячі досліджень довелося скасовувати, адже анкети підлітків в такій кількості достовірності не сприяють.

Повідомляється, що до 24 липня на Prolific гендерний розподіл був приблизно рівним, але після цього 90% респондентів стали жіночої статі із середнім віком 21 рік.

На даний момент положення на Prolific приходить в норму. Незважаючи на те що частка жінок там все ще перевищує 60%, багато дослідників повернули свої опитування, оскільки більша частина з фанатів Сари Франклін вже покинула платформу.

Читайте також:  Супутники Ілона Маска здатні замінити GPS

Відомо, що раптова публікація в TikTok призвела до зупинки понад 4600 наукових експериментів.