Технології

Китайське штучне сонце готове до запуску

CFETR

За словами китайських вчених, вони завершили всі роботи зі створення випробувального термоядерного реактора (CFETR). Якщо все піде згідно з графіком, то світ може побачити штучне сонце вже в найближче десятиліття.

Проект був заснований на новітніх розробках в області керованого термоядерного синтезу і на даний момент повністю готовий. Попереду довга фаза випробувань, проб і помилок, але китайські вчені сповнені оптимізму включити штучне сонце в найближчі 10 років, якщо отримають схвалення від уряду.

Читайте також:  Передплатити Apple Music вдвічі дешевше, ніж стандартна. Але підійде вона не всім

CFETR спрямований на вироблення величезної кількості електроенергії для підприємств і населення, але поки про комерційне використання технології говорити занадто рано.

Проект реалізується в китайському Інституті фізики плазми. Очікується, що CFETR зможе генерувати 200 МВт електроенергії з урахуванням втрат на нагрів і стримування плазми.

Попереду схвалення уряду і інші складності, але в разі успіху установка стане першою в світі, здатної поставляти чисту енергію, отриману в результаті термоядерної реакції.