Технології

Покриття з рідкого металу надійно захищає від вірусів

Рідкий метал

Міжнародна група вчених створила універсальне протимікробне покриття. Ефективність матеріалу досягає 99% після потрапляння небезпечних мікроорганізмів на тканину.

Одна з проблем, супутніх будь-якому лікуванню, – це мікроби, активно розмножуються на тканинах в лікарнях і в домашніх умовах. В даний час в якості захисного засобу застосовуються металеві покриття зі срібла і міді.

Вони мають високу ефективність, але в багатьох випадках нанесення такого покриття на тканину зустрічається з проблемами неоднорідності і складності обробки. В ході експериментів був розроблений унікальний матеріал на основі галію, який довів здатність боротися з бактеріями і вірусами.

Читайте також:  Xiaomi анонсувала розумний телевізор Smart TV 5A

Покриття з рідкого галію і розчину сульфату міді пройшло перевірку на трьох поширених мікробах: Staphylococcus aureus, Escherichia coli і Candida albicans. Вже через п’ять хвилин було відзначено зниження щільності організмів на 99% в порівнянні з початковими показниками.

Після цього на покриття нанесли вірус грипу людини (H1N1) і коронавірусу (HCoV 229e, що належить до того ж сімейства, що і SARS-CoV-2). Ефективність склала 99%, а терміни не перевищили п’яти хвилин.

Вчені підтвердили, що навіть комерційні протимікробні маски з включенням міді і срібла справляються із завданням гірше нового покриття. За їх словами, методика відносно проста, а технологія готова для масового виробництва.