Авто

Tesla почала брати підписку про нерозголошення з бета-тестерів автопілота

Tesla Model 3

Американські журналісти з’ясували, що Tesla змушує підписувати власників електромобілів, які беруть участь у програмі тестування фірмової системи автономного водіння Full Self-Driving Beta, угоду про нерозголошення інформації. Це стало відомо після того, як один з бета-тестерів Галілео Рассел опублікував в соціальних мережах відеоролик із записом некоректної роботи автопілота на одній з міських вулиць в Сіетлі.

Рассел виклав ролик, який демонструє, як його Tesla, рухаючись під управлінням системи Full Self-Driving Beta по вулиці, несподівано спробувала різко згорнути вправо — у бік пішохідного переходу, створивши тим самим аварійну ситуацію для людей, що переходили проїжджу частину. Водій встиг вчасно перехопити керування.

Читайте також:  Toyota так і не прийняла рішення про випуск гіперкара

Інший випробувач, Тейлор Оган, опублікував відео з добіркою помилок автопілота, який Tesla розцінила як натяк на те, що компанія наражає на небезпеку пішоходів і водіїв, влаштовуючи тестування системи Full Self-Driving на дорогах загального користування.

Після цього Тесла внесла поправки в користувальницький договір з учасниками тестування автопілота.

Як повідомляє видання Vice, підписка про нерозголошення безпосередньо забороняє учасникам програми тестування Full Self-Driving Beta давати коментарі журналістам щодо якості роботи системи автопілота, а також публікувати ті чи інші матеріали про це в своїх блогах.

Рассел погодився з офіційною позицією виробника електрокарів, пояснивши це тим, що Tesla категорично проти поширення відеороликів випробувань в соціальних мережах, так як вони можуть бути невірно витлумачені і тим самим підривати довіру громадськості як до Full Self-Driving зокрема, так і до подібних систем в принципі.