Технології

У Google Play знайдені десятки крадуть гроші додатків

Google Play

Експерти в області IT-безпеки виявили в магазині Google відразу кілька десятків додатків, що крадуть гроші у користувачів Android-пристроїв. За оцінкою фахівців, під загрозою непередбачених витрат знаходяться близько 10 мільйонів чоловік, які вже встановили програми з «чорного списку».

Згідно зі звітом компанії Zimperian Labs, жертвами шахрайства могли стати понад 10 мільйонів чоловік з 70 країн світу. Після установки програми автоматично оформляли підписку вартістю $42 на місяць, не інформуючи про це користувача.

Читайте також:  NASA тестує скафандри, стріляючи в них з 14-метрової гармати

Список небезпечних додатків охоплює понад 200 назв у категоріях «розваги», «інструменти», «знайомства» та інші. Ознайомитися з повним переліком небезпечного софта можна за цим посиланням.

Програма викрадач

Примітно, що мова йде не тільки про маловідомих продуктах. Наприклад, одне з таких додатків під назвою Handy Translator Pro встановили понад півмільйона користувачів. Троян зустрічається і в інших програмах, які здаються нешкідливими. Незабаром після установки заражений софт генерує повідомлення з посиланням, при переході по якій оформляється платна підписка.

У перелік “зловредів” потрапили такі програми, як Slime Simulator, Easy TV Show, CutCut Pro, Launcher iOS 15, My Locator Plus і ряд інших. Зараз додатки видалені з Google Play, але як і раніше можуть бути встановлені на смартфонах користувачів. Експерти рекомендують негайно видалити їх зі свого пристрою.