Авто

Повна батарея за 15 хвилин: представлена найшвидша в світі зарядка для електрокарів

Зарядний пристрій

Шведсько-швейцарська інжинірингова компанія ABB представила найшвидший у світі зарядний пристрій для електромобілів. Він отримало назву Terra 360, де число вказує на потужність – 360 кіловат.

До нього можна підключити до чотирьох «батарейних» автомобілів одночасно, причому на повну зарядку акумулятора незалежно від моделі піде не більше 15 хвилин, обіцяють розробники.

Поповнити запас ходу будь-якого електрокара на 100 кілометрів за допомогою Terra 360 можна буде менш ніж за три хвилини. За планами ABB, вже до кінця нинішнього року перші надшвидкі Зарядні термінали з’являться в Європі, а в 2022 році – в США, країнах Латинської Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Читайте також:  Toyota розкрила дату прем'єри пікапа Tundra нового покоління

ABB, або Asea Brown Boveri, зайнялася зарядками для “батарейних” автомобілів ще в 2010 — му-і з тих пір продала 406 тисяч пристроїв в більш ніж 88 країнах.

Свою новітню розробку ABB називає найпотужнішою, проте ще в 2019 році нафтогазова компанія Repsol встановила в іспанській провінції Біскайя станцію, що видає 400 кіловат. Розрахунковий час повної зарядки від такого терміналу – до 10 хвилин, але жоден з серійних електрокарів досі не підтримує таку потужність.

Terra 360 від ABB ближче до показників актуальних на сьогоднішній день моделей. Наприклад, електрокар Genesis GV60, приймає 350 кіловат, як і соплатформенні Hyundai Ioniq 5 і Kia EV6. Те ж відноситься до кросовера Cadillac Lyriq з інноваційною батареєю Ultium, яка дістанеться і іншим електричним моделям підконтрольних GM марок.