Технології

Honda буде будувати ракети і роботів-аватарів для місячних баз

Honda

У найближчі роки компанія Honda займеться розвитком нових технологій, які стануть частиною глобальної стратегії 2030 Vision. Сфера інтересів японського виробника неймовірно обширна – від літальних апаратів з вертикальним зльотом і посадкою до невеликих ракет і енергосистем на відновлюваній сировині для місячних баз. Кожен з напрямків буде використовувати ключові напрацювання Honda, як в області двигунів внутрішнього згоряння, так і в електрифікації, робототехніці і літакобудуванні. Ну а перші продукти “нової хвилі” стануть реальністю вже до кінця цього десятиліття.

Метою стратегії 2030 Vision в Honda є “створення продуктів і послуг, які змусять людей більше мріяти і допоможуть розкрити їх потенціал”. До таких технологій компанія відносить eVTOL, літальні апарати з вертикальним зльотом і посадкою, призначені переважно для польотів в межах міста.

Читайте також:  Суд США відмовився визнавати ШІ автором винаходу

Хондівські eVTOL будуть гранично простими і низькошумними (для цього їх обладнають компактними вентиляторами), а також отримають газотурбінну гібридну силову установку, що дозволить збільшити дальність польоту в порівнянні з повністю електричними апаратами.

До початку наступного десятиліття гібридні eVTOL стануть центром “екосистеми мобільності” і будуть об’єднані в загальну мережу з різними наземними транспортними засобами. Тоді ж Honda обіцяє вивести на ринок робота-аватара.

Ним можна буде керувати з будь-якої точки земної кулі, використовуючи фірмову ШІ-систему контролю. Honda Avatar Robot розвиває технології ASIMO.

Він оснащений багатопальцевим маніпулятором і навчений виконувати ряд простих дій. Наприклад, брати крихітні предмети кінчиками “пальців” і перекладати їх з місця на місце або відкривати пляшки.

Читайте також:  У Google Chrome з'явився вбудований міні-браузер

Зараз інженери Honda шукають способи зменшити розміри механічних частин, а також намагаються поліпшити точність хвата і дрібну моторику. Демонстраційні тести прототипів почнуть в 2024 році, щоб вже в 2030-х за допомогою роботів-аватарів вирішувати конкретні завдання.

Зокрема, їх можуть використовувати на Місяці, де Honda збирається побудувати установку з виробництва водню. Вона буде отримувати енергію з відновлюваних джерел і методом електролізу під високим диференціальним тиском розщеплювати воду на кисень і водень (у 2020 році НАСА підтвердило наявність води на сонячній стороні Місяця).

Водень потім можна використовувати для отримання електрики і в якості палива для ракет; кисень стане в нагоді для систем життєзабезпечення місячних баз. До слова, ракети у Хонди теж будуть свої, тільки маленькі.

Читайте також:  Apple і Dell підсилюють свої позиції на ринку ПК

Їх зроблять багаторазовими і будуть використовувати для виведення низькоорбітальних погодних або комунікаційних супутників. Частина цих ініціатив реалізується за підтримки Японського агентства аерокосмічних досліджень JAXA.