Технології

Сьогодні мільйони пристроїв можуть залишитися без доступу до інтернету

Інтернет

Сьогодні, 30 Вересня, безліч старих мобільних гаджетів по всьому світу може втратити доступ в мережу. Причиною тому стане закінчення терміну дії цифрового кореневого сертифіката, виданого Let’s Encrypt-центру сертифікації, послугами якого користуються близько 30% всіх доменів глобальної мережі.

Закінчення терміну дії сертифіката IdenTrust DST Root CA X3 означає, що ряд старих платформ залишиться без доступу до ряду сайтів і сервісів. У їх числі-майданчики з потоковим цифровим контентом, провайдери e-mail, банківські клієнти та інші ресурси.

Читайте також:  Samsung Galaxy Watch4 тепер можна використовувати в якості рації

Сертифікат

За словами експертів, “під роздачу” потраплять такі пристрої, як MacBook з операційною системою macOS 10.12.0 і старше, iOS-гаджети на iOS 10 і більш ранніх збірках, консолі PS3 і PS4 з версією прошивки нижче 5.00, а також Nintendo 3DS, деякі пристрої інтернету речей і старі моделі смарт-телевізорів.

Можливе блокування доступу до мережі і на гаджетах з Android 2.3.6 або Windows XP SP2, Ubuntu версії 16.04 і більш ранніх, а також Debian 8 і старше.

В якості альтернативи оновленню заліза і софта експерти пропонують ручну установку нового відокремленого сертифіката ISRG Root X1, запуск команд openssl verify і s_client з прапором — trusted_first, або використання на сервері сертифіката, завіреного відокремленим кореневим сертифікатом SRG Root X1 без крос-підпису.